forum

#1 2020-04-11 02:22:44

Tibijskie Swiry
Player

Kay banned me for multiclient when i was not

wraz z kolegą korzystamy z internetu w telefonie i graliśmy na tym serverze. Zostalem zbanowany przez Kay'a rzekomo za multiclient, gdy nie korzystałem z multiclienta.
Przeteleportował się do mnie podczas gry i przeniósł mojego kolege do mnie, gdzie wywaliło nas w tym samym momencie z gry z powodu braku połącznia z internetem. Nie pozwolił odnieść się do sytuacji, bo odrazu mnie zbanował i mojego kolege również.
Posiadam telefon z którego leci internet WiFi i zwyczajnie niefortunnie wywaliło nam hotspot jak się do nas przeteleportował.
Czytałem regulamin i jest napisane ze nie można używać multiclienta. Granie na jednym internecie nie jest zabronione. Powinien pozwolić zalogować się do gry, albo chociaż poczekać chwile, bo różnie bywa- wiadomo, a nie ze od razu banuje.

My friend and I used the Internet on the phone and played on this server. I was banned by Kay allegedly for multiclient when I wasn't using the multiclient.
He teleported to me during the game and moved my friend to me, where he kicked us out of the game at the same time due to a lack of internet connection. He wouldn't let the situation be referred to, because he banned me and my colleague too.
I have a phone from which the WiFi internet is coming from and it just unfortunate that the hotspot threw us out when he teleported to us.
I read the regulations and it says that you can not use the multiclient. Playing on one IP is not prohibited. It should allow you to log in to the game, or at least wait for a while, because it can be different - you know, and not banned immediately.

Last edited 2020-04-11 02:26:14.

#2 2020-04-11 16:00:52

Kay
God

Re: Kay banned me for multiclient when i was not

Not true at all, your maker, which I tped, was still attempting to fish resulting in a mapclick. The other character you stopped once you realized what was about to happen.

#3 2020-04-12 12:52:11

Whoyou Yeahbunny
Player

Re: Kay banned me for multiclient when i was not

Fuck8ng rubbish lier. Gj kay kayetan. Fckin liar rubbish piece of crap.

© Copyright by NeedleSoft 2020. All rights reserved.
the site works best in 1024x768 resolution and IE 5.0+ browser